ŽFL: Finale prihajamo!
21.
Mar

Dva naporna vikenda sta za nami, dve zmagi ter napredovanje.

12. marca smo igrali prvo polfinalno tekmo v gosteh pri ŠD Extrem. Kljub vodstvu domačink v prvem polčasu, so dekleta hitro odgovorila z zadetkom ter na odmor odšla s prednostjo 2:1. V drugem delu igre smo videli še tri gole, ponovno dva v golu nasprotnic in enega v naši mreži. Rezultat 4:2 je bil precej ugoden pred povratnim obračunom, ki se je odvijal to soboto na Šolskem centru Celje.

Ponovno so bolje v igro krenile Celjanke, ki so po polčasu vodile z 2:0. Gostje so zagrizeno pričele zadnji del obračuna, ko so z vratarjem v polju dvakrat znižale rezultat, vendar jim je za kaj več zmanjkalo časa. Končni rezultat 3:2. V polfinalnih tekmah je tri zadetke dosegla Tamara Vetrih, dva Vanja Tanšek, po enega sta prispevali Klara Cene ter Tjaša Špoljarič. Skupna zmaga nas pelje v finale, kjer nas čakajo vedno neugodne nasprotnice iz Pomurja.

Tekmi bosta 2. aprila 2016 v Murski Soboti, povratna ter obenem odločilna pa teden dni kasneje, 9. aprila 2016 v Celju.
Hvala vsem navijačem, ki ste se ponovno v lepem številu udeležili srečanja, že sedaj pa vabljeni na ogled zadnjega srečanja letošnje sezone!

Polfinalna tekma:
ŠD Extrem – ŽNK Celje 2:4 (1:2)

1:0 Jelić (8.), 1:1 Vetrih (8.); 1:2 Špoljarič (19.), 1:3 Vetrih (30.), 2:3 Košir (34.), 2:4 Tanšek (39.)

Povratna polfinalna tekma:
ŽNK Celje – ŠD Extrem 3:2 (1:1)

1:0 Tanšek (3.), 2:0 Vetrih (8.), 2:1 Prošek (23.), 3:1 Cene (27.), 3:2 Košir (38.)

Tekst: ŽNK Celje / A.Š.