ŽFL: Prva polfinalna tekma z zmago v Sodražici
15.
Mar

Včeraj smo si v prvem obračunu, ki pelje v finale priigrali pomembno prednost petih zadetkov pred povratno tekmo.

Dekleta so bolje odprla tekmo in narekovala silovito ofenzivo na vrata Extrema, toda povedla šele v 11. minuti preko Tjaše Špoljarič. Rezultat se do konca polčasa ni spremenil. Druga polovica srečanja je prav tako minila v znamenju Celjank. Dobro formo z zadnjih tekem je kronala Mateja Zabukovec, ki je v razmaku štirih minut zadela dvakrat. Piko na i sta v 33. in 38. minuti postavili Klara Cene in Sergeja Kos, ki je s svojim 27. golom potrdila primat vodilne strelke prvenstva.

ŠD Extrem – ŽNK Celje 0:5 (0:1)
0:1 Špoljarič (11.), 0:2 Zabukovec (25.), 0:3 Zabukovec (29.), 0:4 Cene (33.), 0:5 Kos (38.)

Že to soboto, 21. marca, nas čaka povratna tekma, ki bo v športni dvorani Šolskega centra Celje ob 16:00.

Vabljeni vsi navijači k podpori naših deklet!

Tekst: ŽNK Celje / A.Š.